Bingöl'ün Genç ilçesinde demiryoluna bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yerleştirilen el yapımı patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu jandarma Uzman Çavuş Veli ATEŞ Şehit düştü.

Bingöl-Elazığ arasındaki demiryoluna, Suveren köyü mevkisinde el yapımı patlayıcı yerleştirildiği ihbarı üzerine, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerine gitti.

Patlayıcı uzmanı jandarma ekiplerince dedektör köpeklerin de yardımıyla yaptıkları imha çalışmaları sırasında bölücü PKK terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan bomba uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.

Patlamada Kadınhanı nüfusuna kayıtlı, patlayıcı madde imha ekibinde görevli Bomba Uzmanı Jandarma Uzman Çavuş Veli ATEŞ şehit oldu.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "13 Ağustos 2015 günü Bingöl İl Jandarma Komutanlığına, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Genç / Suveren Tren İstasyonu bölgesinde tren yoluna El Yapımı Patlayıcı döşendiği yönünde yapılan ihbar üzerine, bölgeye kontrol maksatlı gönderilen personelimizin yaptığı arama esnasında, teröristler tarafından önceden döşenmiş El Yapımı Patlayıcının saat 15.45'te patlatılması sonucu Kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz ağır yaralanmış, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.'

Şehidin cenazesi, Cuma namazı sonrası halkın yoğun katılımı ile kılınan cenaze namazı sonrası Kadınhanı'nda defnedildi.