55. Kütüphaneler haftası etkinlikleri kapsamında, Kadınhanı Kütüphane Müdüresi Esma OĞUR, Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN’i  makamında ziyaret etti.

55.Kütüphaneler haftasının ana temasının “Sürdürülebilir kalkınmada kütüphanelerin rolü” olarak belirlendiğini kaydeden GÜVEN, bilgiye ulaşan toplumların hep yönlendirici rolde olduğunu, okumanın insan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu olduğunu ifade ederek ’’Kütüphaneler haftasının amacı halka okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini arttırmak ve kitaplara olan ilginin artmasını sağlamaktır. Kitapların hayata farklı gözlerle bakmamızı sağladığını unutmamalıyız’’ dedi. 
 
Kütüphane Haftası; Türkiye'de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır. Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir. Hafta süresince kütüphanenin önemi, kütüphaneciliğin sorunları kamuoyuna duyurulur. Okullarda kütüphanenin yararlarından söz edilir. Kütüphanelerde uyulması gereken kurallar öğretilir.