Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN, 19 MART 1995 Tarihinde Şırnak İli Uludere İlçesi Işık veren mevkiinde pkk terör örgüt mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Selahattin KARAMAN’ın ailesini, Pınarbaşı mahallesinde bulunan evlerinde ziyaret etti.

Kaymakam GÜVEN, Tüm şehitlere Allah'tan rahmet dilerken, şehitleri ve onları yetiştiren anne ve babaları asla unutmayacaklarını söyledi.

Şehit ailelerine zaman zaman ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden GÜVEN, bu ziyaretlerde ailelerin istek ve ihtiyaçlarını sorduklarını belirtti.

Şehidin babası Apil KARAMAN de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam Osman GÜVEN’e teşekkür etti.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Selahattin KARAMAN; 1971 yılında 4 çocuklu Emine ve Apil KARAMAN çiftinin 3 .ncü oğlu olarak Dünya’ya gelmiştir. Evli ve 1 kız babasıdır.
 
Konya İli Kadınhanı İlçesi Kızılkuyu Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Selahattin KARAMAN Kayseri Hava İndirme Tugayı Komando Tabur Komutanlığında görev yapmakta iken 19 MART 1995 Tarihinde Şırnak İli Uludere İlçesi Işık veren mevkiinde bölücü terör örgütü PKK mensupları ile çıkan çatışmada şehit olmuştur.
 
Şehidin ebedi istirahatgahı Kadınhanı Şehitliğindedir.