Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından Kadınhanı ilçesinde (IPARD) Kırsal Kalkınma Programı ve Program kapsamında desteklenecek projeler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kadınhanı Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Kadınhanı belediye konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'in yanı sıra Kadınhanı Belediye Başkanı M. Nuri ÖDÜK, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile esnafların katıldı. Katılımcılara TKDK Konya İl Koordinatörlüğü Uzmanlarından Hasan ÇOBAN tarafından Kurum hakkında ve IPARD programı kapsamında hibe desteği ile desteklenen projeler hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantıda konuşan Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sunulan hibe desteklerinden duyduğu memnuniyeti ifa ederken, Kadınhanı ilçesinde bulunan esnaf ve yatırımcılara Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sunulan %50 hibe desteklerinden istifade etmeleri gerektiğini ve bu noktada Kaymakamlık olarak ta kendilerine düşecek gerekli desteğinde sunulacağını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıda, katılımcılara çağrı dönemleri, desteklenen yatırım alanları, verilen hibe destekleri ve sözleşmesi imzalanan projeler hakkında bilgiler verildi. Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.