Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN başkanlığında yapılan İlçe Güvenlik Kurulu Toplantısına; Belediye Başkanı M.Nuri ÖDÜK, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan DANIŞ, Emniyet Müdürü Eyyüp GÜLLÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Yazı İşleri Müdürü Serdar ORTAGEDİK, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve merkez mahalle muhtarları katıldı.
 
Milli Eğitim Toplantı Salonu gerçekleşen ve ilçemizdeki genel güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda; Düğünlerde silah atılmasının önlenmesi, ilçe merkezimize bulunan mobese kameralarının artırılması, metruk halde bulunan evlerin yıkılması, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan gübre ve kimyevi madde satan esnafların denetlenmesi, okul önlerinde güvenlik tedbirlerinin artırılması, tiner,çakmak gazı vb. satan  esnafların uyarılarak madde bağımlılığının önlenmesi ile ilgili çalışmalar yapılması gibi hususlar değerlendirildi. Toplantıda ayrıca güvenlik konusunda ilgili kurumlar kendi kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
 
Toplantıya başkanlık eden Kaymakam Osman GÜVEN, ilçemizin genel güvenliği konusunda yürütülecek hizmetler ve genel sorunların çözümü için bundan sonra belirli periyotlarla üst düzeyde toplantılar yapılarak sorunlara çözüm yolları aranacağını ifade etti.