24 Kasım Öğretmenler günü tüm Yurtta olduğu gibi İlçemizde de büyük bir coşku ile kutlandı.

Sunuculuğunu Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe öğretmeni Münire Aslı ALVER'in yaptığı 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okulların, Hükümet konağı önünde ki Atatürk büstüne çelenk sunulması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törene Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Emniyet Müdürü Mehmet DEMİR, Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul müdürleri, öğretmenler katıldı.

Çelenk sunma töreninden sonra kutlamalara Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde devam edildi. Mesleğe yeni girmiş öğretmenler adına Osmancık Ertuğrul Gazi İlkokulu Müzik öğretmeni Çiğdem YAZICI, Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ ve Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarının ardından adaylığı kaldırılmış öğretmenlerin Yemin Merasimi yapıldı.

Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik dinletisinin ardından 2015 eğitim ve öğretim yılında emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ve Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Program, Faik Ali-Fatma Sündüz İçil Öğrenci Yurdu kafeteryasında, öğretmenler onuruna verilen yemek ve ilçede görevli müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik ziyafeti ile son buldu.