Gaziler günü Kadınhanı ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle İlk olarak tarihi Kadınhanı Raziye Hatun Hanında düzenlenen programda Şehit ailelerine ve gazilere yemek sonrası çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kadınhanı Hükümet Konağı bahçesindeki tören alanında düzenlenen programa ise, Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Serkan DANIŞ, Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Hükümet Konağı önünden Protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Mehter takımı öncülüğünde gidilen Kadınhanı Şehitliğinde Kadınhanı Müftüsü Osman ARSLAN tarafından okunan Kur'an tilaveti sonrası, Gazilerimizle birlikte İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edildi. Burada yapılan sohbette Kaymakam Ercan ÇİÇEK, 'Şehit nurlanmış, Gazi ise onurlanmış askerdir. Gazilik Vatan severliğin, kahramanlığın, fedakarlığın yaşayan destanı, gazi ise bu destanı yazan kahramanın adıdır. Bugün Vatanımızın her köşesinde birlik ve beraberliğimizi sürdürebilmemizi ve bu güzel topraklarda bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayabilmemizi aziz şehitlerimize ve siz değerli gazilerimize borçluyuz. Bu vesile ile tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum' dedi.
Program, Kaymakam Ercan ÇİÇEK'in katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi.