Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan, gece ile gündüzün birbirine eşit olduğu 21 Mart tarihine denk gelen, uzun süren kış mevsiminden sonra gelen baharın müjdecisi, umut dolu başlangıçların, bolluk ve bereketin simgesi Nevruz Bayramı, Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'in katılımlarıyla Şehit Mehmet Ali Körükçü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde coşkuyla kutlandı.
 
Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programı değerlendiren Kaymakam ÇİÇEK, Nevruz'un 5 bin yıldan bu yana Türk topraklarında kullanılan geleneksel bir bayram olduğunu belirterek, "Biz, Türk milleti olarak tabiatla toprak anayla iç içe yaşayan bir milletiz. Tabiatsız, toprak anasız yaşayamayız. Bu kültürümüzü bugün burada idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Kaymakam ÇİÇEK ve beraberindekiler daha sonra Nevruz ateşini yakarak örs üzerinde demir dövdü. Kutlamalar, öğrencilerin hazırladığı gösteriler, yarışmalar  ve  okula da adı verilen, Şehit Mehmet Ali Körükçü’nün ailesine verilen hediyelerle  son buldu.

Nevruz;Tabiatın uykusundan uyanarak yeni bir bahara ulaşmanın, yeniden doğuşun, birliğin, beraberliğin, bolluk ve bereketin sembolü olan ve aynı zamanda Ergenekon'dan çıkışı da temsil eden Nevruz Toyu (Bayramı) Türkler tarafından milattan önce 8. yüzyıldan beri Adriyatik'ten Çin Seddine kadar uzanan bölgelerde tüm zamanlarda coşkuyla kutlanmaktadır.