23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kadınhanı Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

İsmet Ümmühan Önal İlkokulu bahçesinde yapılan kutlama törenine Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Yapılan yarışmalarda ödül kazanan öğrencilere, protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.
 
Güner Faruk İçil İlkokulu bahçesinde düzenlenen, Güner Faruk İçil İlkokulu ve Yüksel Özden İçil Anaokulu işbirliği ile yapılan programda ise günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasının ardından şiirler okundu, anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin etkinlikleri ve çeşitli yarışmalar yapıldı.

Program ilçemizde yapılan spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN ve protokol üyeleri tarafından ödül verildi.
 
Yüksel Özden İçil Anaokulu ve Güner Faruk İçil İlkokulunun restorasyonunu yaptıran  hayırsever İÇİL ailesinin de katıldığı kutlamalar sonrasında İÇİL ailesi tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.